(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
úterý, 23. července 2024
Svátek má
Libor
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz
Nadpis příspěvku:
Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Text příspěvku:
Turingův test (opište text z obrázku):
 
celiakie? 
28.6.2016 16:34:48

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Bývala jsem často nemocná a lékař už nevěděl co by mi mohlo být, tak mi udělal odběr krve a zjistil, že mám zvýšené hodnoty na lepek. Poslal mne na genetické vyšetření a zjistili, že celiakii mám v genech. Chodím pravidelně na kontrolní odběry krve, ty jsou vždy pozitivní, ale prý jsou mé hodnoty ještě malé na to, abych musela držet dietu. I přes to mám neustále bolesti břicha,občas průjem a občas zácpu. Je to v pořádku? Děkuji!!!

míša []
celiakie 
24.8.2014 19:16:49

Dobrý den,byla jsem na vyšetření na (sondě) ohledně nesnašenlivosti lepku. Mám bezlepkovou dietu velmi přísnou,ale sem tam si dám normální jidlo,ktere bych nesměla jist a poslední dobou mam velke bolesti břicha,ale mam strach jit k lekaři a svěřit se. Chtěla bych se jen zeptat jestli to mouhou byt nasledky na sliznici,nebo jestli mi hrozi zhoršení zdravotniho stavu. Děkuji.

michaela []
pšeničný škrob 
8.5.2014 16:46:04

Dobrý den, moje 5-letá dcera má cca měsíc potvrzenou celiakii, chtěla jsem se zeptat na tzv. škroby? Někdo mi říkal, že je může a někdo,že rozhodně ne, mám na mysli pšeničný nebo pšeničný modifikovaný škrob. Koupila jsem si směs chleba do pekárny označenou kláskem i nápisy bez lepku,ale je v obsahu pšeničný škrob. Prosím poraďte mi, nerada bych jí ublížila, má tu "tichou formu" zjištěnou screeningem a podle diagnózy Marsh 3b,tedy i částečně z počátku mléčná dieta. Předem děkuji za odpověď. Krásný den Bukvaldová

Lucie Bukvaldová []
Re: Celiakie 
12.11.2013 14:55:24

Dobrý den. Pokud nebudete dietu dodržovat, může se snadno přihodit, že budete mít s otěhotněním problém, a pokud přesto otěhotníte, můžete mít problém dítě donosit. Důsledky porušování diety se samozřejmě promítnou i do Vašeho organismu. Potraviny jsou drahé, ale lze najít levnější alternativy.

Tým pracovníků Poradny pro celiaky
celiakie 
23.6.2013 18:47:26

Dobry den, zistili mi tuto nemoc v 32 letech,když mi skolabovala dcera a byla umistěna na I.P. a tam ji take zistili že zdědila odemě tuto nemoc. Ale na co se chci zeptat je možne že diki teto nemoci mužu byt častečně neplodna,mam všechny děti pčes hormony a ted se snažim o dalši ale nejde to. Jake mužou byt pro mě nasledky při nedodržovani gluten free diet. Ne že bych si zahravala se svim životem ale jsem v takove situaci že na tak drahe potraviny nemam. Moc děkzji za odpověd

Anna []
[bez nadpisu] 
2.5.2011 21:24:37

NIKOLA JONÁŠOVÁ

Ano, vadí to. Musíte dietu dodržovat bez jakýkoliv výjimek, u lidí, kterým není po požití rohlíku nic, ti samozřejmě si myslí, že dietu mohou porušit, ale není tomu tak. I když nic nepocítíte vy zvenku, Vaše střevo to pocítí.

Zdeňka []
[bez nadpisu] 
9.5.2009 14:35:04

Ahoj / Dobré odpoledne. Já mám celiakii zjíštěnou jen pár dní což znamená od 5. 5. 2009 a je mi 16 let brzy 17. Nevím kam se obrátit. Chtěla bych se zeptat, jestli vadí si dát např. 2x za rok něco s lepkem? Vůbec nevím, jestli to vadí a nebo ne. Prosím byla bych ráda, kdyby mi někdo na toto odpověděl. Nashledanou Nikola Jonášová.

NIKOLA JONÁŠOVÁ []
fotografie kožních projevů celiakie 
2.2.2007 23:39:00

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda jsou dostupné fotografie kožních projevů celiakie.

Děkuji

Trejbalka []

Toto je diskuse k článku.

Chovejte se tu jako doma, to znamená civilizovaně.

Příspěvky, které nesouvisí s obsahem článku, budou nemilosrdně smazány.

Stejně bude naloženo i s příspěvky urážlivými.

IP adresa, z níž byl příspěvek odeslán, je uložena spolu s příspěvkem.

 
 
  

Titulek, jakým chcete svůj příspěvek označit.

Může zůstat prázdný.

Jméno, pod kterým chcete vložit Váš příspěvek.

Může zůstat prázdné.

E-mailová adresa, na které Vás ostatní diskutující mohou oslovit.

Bude zabezpečena proti vlezlým programům na rozesílání spamu, ale může zůstat prázdná.

Rozhodně nikde nezveřejňujte adresu, na kterou nechcete v žádném případě dostat ani jediný spam.

Text Vašeho příspěvku. Kvůli němu jste zde, proto nemůže zůstat prázdný.

Nezapomeňte ale, že vše, co tu napíšete, si budou moci přečíst i naprosto neznámí lidé. Dobře proto zvažte, zda je vhodné sem vkládat podrobné informace týkající se Vás nebo Vašich blízkých.

Značky HTML budou považovány za součást textu, používání diakritiky je žádoucí.

Kvůli vandalským programům, které zahlcují internetové diskuse spamem, musíme ověřit, že příspěvek napsal živý člověk a ne počítač.

Text se musí přesně shodovat s textem na obrázku.

Pro zobrazení náhledu příspěvku není nutný.