(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
pondělí, 17. června 2024
Svátek má
Adolf
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Sympozium o morfologii a funkci střeva

Ve dnech 15. až 17. 4. 2004 se ve Starých Splavech konalo X. Jubilejní symposium o morfologii a funkci střeva, které pořádala Česká gastroenterologická společnost ČLS JEP, Česká pediatrická společnost ČLS JEP, Pracovní skupina pro nespecifické střevní záněty při výboru ČGS a Společnost pro výživu.

Podstatnou částí rozsáhlého odborného programu bylo téma CELIAKIE. Mezi množství velmi zajímavých přednášek a následných diskusí byla zařazena i skupinová rozprava na aktuální téma „Screening a asymptomatické formy celiakie“, kterou vedl prof. MUDr. Přemysl Frič, DrSc.

Pro naše Sdružení je velmi potěšující, že bylo přizváno k účasti na tomto symposiu. Dostalo se nám nevšedního přijetí a rovněž tak poděkování od mnohých lékařů za práci, kterou pro jejich pacienty děláme. Dostali jsme prostor jak na přednášku, tak i na prezentaci činnosti Sdružení a jeho významu pro pacienty. Využili jsme též možnost ukázat výsledky naší práce formou posterové prezentace. Podle velkého zájmu přítomných lékařů o naše materiály a podle mnoha dotazů po skončení naší přednášky si dovolíme poněkud neskromně konstatovat, že naše účast na tomto sjezdu měla svůj význam a ukázala problémy pacientů po stanovení diagnózy.

Za Sdružení celiaků ČR se výše uvedeného sympozia zúčastnily ing. Rubínová a ing. Stejskalová, u kterých je možné (např. na schůzkách) nahlédnout do velmi zajímavého Sborníku abstrakt, který byl z tohoto sympozia pořízen.

Zveřejněno 10. května 2004 v rubrice [Aktuality]