(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
pondělí, 17. června 2024
Svátek má
Adolf
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Vánoční dárek pro pojištěnce VZP

VZP zdvojnásobila mj. i příspěvky pro děti (17 let + 365 dní) s bezlepkovou dietou.

VZP připravila pro své pojištěnce "vánoční balíček". Ten spočívá v navýšení současných příspěvků na preventivní aktivity na dvojnásobek. Zvýhodnění získají i ti pojištěnci, kteří v letošním roce již některý z příspěvků využili.

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky připravila pro své pojištěnce „vánoční balíček“. Ten spočívá v navýšení současných příspěvků na preventivní aktivity na dvojnásobek. Zvýhodnění získají i ti pojištěnci, kteří v letošním roce již některý z příspěvků využili.

Vánoční balíček nabízí jedenáct aktivit, na které lze získat od VZP příspěvek. Jde o vybrané druhy očkování, aktivity v rámci projektu matka a dítě, ozdravné pobyty pro děti i dospělé, nákup přilby či chráničů, aplikaci rovnátek a nákup potravin pro bezlepkovou dietu. Tyto výhody mohou čerpat všichni klienti VZP, kteří na libovolném pracovišti pojišťovny předloží nejpozději do 10. ledna 2009 doklad o zaplacení příslušné aktivity. Podmínkou je, že vybraná aktivita se musí vázat na období od 1. do 31. prosince 2008. Obdobná akce se chystá i jako novoroční dárek pro období od 1. do 31. ledna 2009.

Výhody vánočního balíčku VZP mohou využít i ti pojištěnci, kteří již v roce 2008 příspěvek vyčerpali. Stačí, když od 1. do 31. prosince 2008 zakoupí dítěti ještě např. chrániče, a obdrží příspěvek podruhé v jeho standardní výši (podle platebního dokladu, maximálně 500 korun). Klient, který během prosince zakoupí dítěti helmu nebo jinou sportovní ochrannou pomůcku a bude žádat o příspěvek letos poprvé, dostane přímo příspěvek do maximální výše 1 000 korun.

Stejný postup platí pro nákup bezlepkové diety (doklad o nákupu musí být z prosince) a pro očkování. Na všechny již dříve stanovené druhy očkování bude VZP poskytovat dvojnásobný příspěvek za podmínky, že aplikace očkovací látky proběhne v termínu od 1. do 31. 12. 2008. Klient, který již na nějaké očkování příspěvek čerpal (např. proti klíšťové encefalitidě), může na libovolné jiné očkování (např. proti chřipce) absolvované v daném termínu získat dalších maximálně 500 korun. Klient, který dosud příspěvek nečerpal, může v rámci vánočního balíčku požádat podle svého platebního dokladu o příspěvek do max. výše Kč 1 000 na zvolené očkování, pokud aplikace proběhne od 1. do 31. prosince. .

Ozdravný pobyt, na který by klient chtěl získat dvojnásobný (nebo druhý) příspěvek, musí být zaplacen během prosince a do konce prosince musí alespoň začít – o příspěvky je totiž možno žádat vždy až po absolvování dané aktivity. Rovněž kurzy, cvičení a plavání těhotných žen a matek s dětmi musí být zaplaceny a zahájeny ve stanoveném období.

Jak o příspěvek zažádat? Při splnění podmínek stačí na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR vyplnit žádost o příspěvek a doložit doklad o zaplacení příslušné aktivity. Detailní informace o akci zde či na infolince 844 117 777 nebo v Poradně pro celiaky.

Zveřejněno 1. prosince 2008 v rubrice [Aktuality]