(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
středa, 29. května 2024
Svátek má
Maxmilián
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Z obsahů Zpravodajů 2010

Vydávání Zpravodaje v roce 2010 je umožněno díky podpoře Ministerstva zdravotnictví ČR a Jizerských pekáren, spol. s r. o.

Zpravodaj, dvojčíslo 2010/1+2

Kromě pozvánky na X. jubilejní celostátní setkání SCČR jste měli možnost přihlásit své děti na mezinárodní tábor mladých celiaků v Budapešti, dozvěděli jste se o možnostech lázeňské léčby celiakie, seznámili jste se s další z nabídek bezlepkového tábora. Informovali jsme Vás o možnostech příspěvků na bezlepkovou dietu. Mohli jste se seznámit s problémy kontaminace ve výrobě potravin, přečetli jste si zážitky z bezlepkových dovolených našich členů a tradičně nechyběly ani recepty. Zpravodaj byl navíc obohacen mimo jiné i o seznam potravin, které byly testovány na obsah lepku v roce 2009.

Zpravodaj, dvojčíslo 2010/3+4

44 stran nových informací o celiakii a bezlepkové dietě, tentokrát dokonce se dvěma přílohami - tradiční Vánoční přílohou 2010 a dále s návodem, jak vyrobit vánoční bezlepkovou perníkovou chaloupku.

A jaký byl konkrétní obsah dvojčísla, to lze nejlépe vyčíst z názvů jednotlivých článků: Celiakie u dětí z pohledu posudkového lékaře (návod, jak žádat o příspěvky pro celiaky); Rozšířen obsah preventivních prohlídek; OZP rozšířila řadu exkluzivních produktů; Zápis z valné hromady; Pár poznatků z X. celostátního setkání SCČR; 24. kongres AOECS; Budapešť - ráj bezlepkářů; "Sojovky"; Vynikající bezlepková palačinkárna v Praze; Nebezpečný výrobek; Jak na bezlepkovou dietu v zahraničí; Dva tipy pro bezlepkovou dietu; Bezlepkové cukrovinky firmy Nestlé; Na trhu je nová knížka o celiakii; Analýzy bezlepkových potravin; Připravujeme XI. celostátní setkání SCČR; Plán schůzek v příštím roce; Členské příspěvky na rok 2011.

Poslední aktualizace 18. února 2011.

Zveřejněno 30. srpna 2010 v rubrice [Zpravodaj]