(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
neděle, 16. června 2024
Svátek má
Zbyněk
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Březnové aktuality

Vyšlo další číslo Zpravodaje, ve kterém mimo jiné naleznete výsledky všech potravin, v loňském roce testovaných na obsah gliadinu – bylo jich 46 a dále také tři léky. Dále zde naleznete přepis přednášky doc. MUDr. Miloše Dvořáka, CSc., kterou jsme měli možnost vyslechnout na únorové schůzce v Praze. A v novém Zpravodaji samozřejmě naleznete i veškeré důležité informace z našich jednání, týkajících se prosazování zájmů celiaků.

5. března 2004 se konala další schůzka členů naší plzeňsko-klatovské pobočky. Na programu ve zcela zaplněné učebně byla přednáška MUDr. Josefa Sýkory, který přítomným členům ochotně odpověděl na jejich dotazy. Další schůzka se bude konat opět za měsíc, tedy 2. dubna 2004.

Na žádost větší části našich členů z Brna se první schůzka naší nově zakládané brněnské pobočky uskuteční 12. března 2004 od 17 hodin na adrese Lužná 35, 617 00 Brno.

Další schůzka našich členů z hradecké pobočky se uskuteční v pátek 19. března 2004 od 17 hodin na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Připomínáme, že 3. dubna 2004 se na Klinice dětí a dorostu bude konat další Celostátní setkání členů Sdružení celiaků ČR, předpokládáme účast kolem 200 členů. Dopoledne bude probíhat valná hromada a odběry krve, odpoledne bude vyhrazeno odborné části setkání – přednáškám odborníků z řad lékařů i analytiků. Současně budou probíhat ochutnávky, někteří výrobci nám přislíbili prodej za snížené ceny. Na základě předběžných objednávek bude v prodeji též bezlepková mouka Mantler. Podrobnější program setkání naleznete na těchto stránkách poslední týden v březnu.

Výbor Sdružení celiaků ČR

Zveřejněno 6. března 2004 v rubrice [Aktuality]