(nepřihlášený uživatel) [přihlásit] [zaregistrovat]
středa, 29. května 2024
Svátek má
Maxmilián
P. O. Box 20, 252 63 Roztoky
info@celiac.cz

Únorové aktuality

V posledním čísle Zpravodaje, které vyšlo před Vánoci, jste se mimo jiné mohli dozvědět nové informace o kožní formě celiakie nazývané jako Dermatitis herpetiformis Duhring. Šlo o záznam přednášky doc. Dvořáka, kterou jsme měli možnost vyslechnout na naší říjnové schůzce. Dále jsme se mohli dozvědět něco o tom, zda jsou „éčka“ skutečně škodlivá. Další článek se týkal stanovení energetické hodnoty potravin. A samozřejmě nechyběly ani potraviny testované v uplynulém roce na obsah gliadinu jak ve Výzkumném ústavu potravinářském, tak ve Státní zemědělské a potravinářské inspekci. Přílohou Zpravodaje byl druhý díl vánočních receptů.

Připomínáme termín pro zaplacení členských příspěvků, kterým je 28. únor. Do té doby je třeba, aby byla platba připsána na náš účet. Prosíme o uvádění správných identifikačních symbolů plateb. Jako variabilní symbol uvádějte rodné číslo člena (to, které jste uváděli na přihlášce), specifickým symbolem je číslo Vašeho členského průkazu. Číslo našeho účtu je 1933345339/0800, částka stále stejná, tedy 400 Kč.

V úterý 1. února se o celiakii hovořilo na Českém rozhlase 1 – Radiožurnál v pořadech „Vaše téma“. Velice nás potěšilo, jak naše příspěvky paní redaktorka velmi kvalitně – stručně a jasně - zpracovala. Děkujeme za Vaše ohlasy, které paní redaktorce rádi předáme.

Již nyní Vás zveme na naše další celostátní setkání, které bude opět spojeno s valnou hromadou. Bude se konat 23. dubna v Muzeu Policie ČR. Bližší informace včetně programu obdržíte v polovině března spolu s novým číslem Zpravodaje.

Zveřejněno 2. února 2005 v rubrice [Aktuality]